O nas
Organizacja imprez Add Event
ADD Event to grupa ludzi znających branże eventową od podszewki. 16 lat w branży. Setki przeprowadzonych na najwyższym poziomie imprez, wydarzeń sportowych, konferencji, targów.Współpraca z największymi firmami nagłośnieniowymi, oświetleniowymi i multimedialnymi. Wykwalifikowani i doświadczeni Spikerzy, DJ-e, Animatorzy oraz technicy dają Nam możliwości, które ogranicza już tylko fantazja. ADD Event - robimy niemożliwe i robimy to na wczoraj!
Udostępnij

Jedną z kluczowych decyzji, przed którą stoją Państwo Młodzi, to – DJ czy zespół na wesele?

Nieważne jak pięknie będzie przystrojona sala weselna, ani jak smaczne okażą się zaserwowane dania, kiedy goście będą narzekać na brak ich ulubionych przebojów muzycznych, czy nieprofesjonalizm zespołu muzycznego.

Warto pamiętać, że odpowiednio dobrana muzyka i umiejętności poprowadzenia zabaw są gwarancją udanego przyjęcia weselnego.

Nieważne, czy wybierzecie DJ, czy zespół na wesele, należy pamiętać o dużo wcześniejszej rezerwacji. Najlepsi w swojej dziedzinie mogą mieć zarezerwowane nawet 2-3 lata do przodu.
Pamiętajmy – wesele ma być najpiękniejszą imprezą w Waszym życiu. Podkreślam – Waszą (no chyba, że sami zdecydujecie, iż to goście przejmują inicjatywę imprezy, jednak może powstać z tego niezły bałagan – ilu gości tyle gustów muzycznych).

Wszystko powinno być wcześniej ustalone, tak by samo przyjęcie weselne zostało dopięte na ostatni guzik.

Nie tylko pierwszy taniec, tort i podziękowania dla rodziców zasługują na uwagę, ale także wypośrodkowanie listy utworów, by mogli bawić się zarówno starsi jak i młodsi goście.
Warto zwrócić również uwagę na to, czy i jak dużo będzie dzieci na przyjęciu weselnym, gdyż i dla nich DJ czy zespół na wesele, mogą przygotować ciekawe zabawy.

dj czy zespół na wesele

DJ na wesele

W kilku słowach – DJ to osoba, która odtwarza i miksuje utwory grając z CD, gramofonów lub kontrolera połączonego z komputerem.
I tu jedna z kilku podstawowych zalet – DJ-a. Może on zagrać tak naprawdę nieograniczoną liczbę utworów.
Jest to tańsza z opcji, jednak należy pamiętać, że dobry DJ będzie miał swoją cenę. DJ, który zajmuje się swoją pracą zawodowo, posiada wiele certyfikatów potwierdzających jego umiejętności i doświadczenie. Płaci on składki za legalne odtwarzanie muzyki oraz kupuje samą muzykę, by jej jakość była możliwie najwyższa.
Dodatkowymi atrakcjami podczas tworzenia setów jest możliwość dodawania przez DJ-a sampli, schratchu czy odtworzenia remixów znanych i lubianych utworów.

dj czy zespół na wesele-1

DJ+konferansjer/spiker

Bardzo trudno jednocześnie dobierać odpowiednią muzykę, miksować ją i zabawiać gości na parkiecie, czy przy ich stolikach.
Dlatego świetnym rozwiązaniem jest duet – DJ z prowadzącym. Konferansjer będzie mógł skupić uwagę na gościach i zachęci ich do zabawy, aby parkiet nie pozostawał pusty.

Zespół na wesele

Zespół dla wielu przyszłych małżonków, czy ich gości, to nieodłączna część tradycyjnego wesela.
Zespół czy kapela weselna będzie nieodzowną częścią przyjęcia weselnego, jeśli jej charakter będzie bardziej biesiadny czy góralski. Nawet najlepszy DJ nie zastąpi dźwięków prawdziwych instrumentów czy wokalu.

Niestety, zespół muzyczny będzie miał ograniczoną liczbę utworów (zazwyczaj ok. 200). Ponadto, kapela muzyczna składa się z min. 3 osób, a więc koszt jej opłacenia będzie wyższy, w porównaniu do DJ-a.

Podczas ustalania zasad współpracy należy zwrócić uwagę na czas przerw między utworami.

Sam zespół nie będzie w stanie skupiać się na muzyce i zabawianiu gości, więc podobnie jak w przypadku DJ-a, dobrym połączeniem dla osób wybierających zespół, będzie wodzirej/konferansjer.

Jak wiadomo gustów jest tyle ilu gości na sali, więc by wszystkim dogodzić najlepszą alternatywą będzie 3w1.

Zespół, DJ oraz konferansjer. Wówczas mamy pewność, że wszyscy goście będą zadowoleni, jednak koszty znacząco wzrosną.

Podsumowanie:

Nieważne, czy zdecydujemy się na DJ czy zespół na wesele, należy pamiętać, że:
– muzyka i prowadzenie przyjęcia weselnego odgrywa jedną z kluczowych ról, dlatego należy odpowiednio wcześniej zastanowić się czy wolimy, by nasze przyjęcie miało bardziej klasyczne brzmienie w formie zespołu, czy nieco bardziej nowoczesne i było prowadzone przez DJ-a.
– profesjonalni DJ oraz topowe zespoły mają zarezerwowane terminy na 2-3 lata do przodu.
warto przetestować dany zespół czy DJ-a – można ich często spotkać na targach ślubnych, bądź po prostu po wcześniejszym umówieniu – sami oceńcie jak wykonują dane utwory i czy nawiązują interakcję z publicznością podczas imprez. Nie sugerujcie się hasłami „najlepszy” oraz sugestiami znajomych. Każdy z nas ma inny gust.
– każdy najmniejszy detal warto ustalić z DJ czy zespołem w formie scenariusza imprezy, nic nie powinno być kwestią przypadku. Gry, zabawy, a nawet utwory, które będą prezentowane, powinny być wcześniej ustalone. Najlepszym rozwiązaniem jest częściowa playlista. Dzięki temu wszystko jest jasne.
goście mogą chcieć ingerować w muzykę, należy wcześniej ustalić czy mogą mieć na nią wpływ, a także jakich klimatów muzycznych DJ czy zespół na wesele ma unikać (np. heavy metalowej, hip hop, disco polo, muzyki klubowej itp.)
umowa – warto zabezpieczyć się godzinami pracy DJ/zespołu, ilością przerw w wykonywanych utworach (chyba nie chcemy, by zespól na każde 30 min. muzyki miał 30 min. przerwy), wynagrodzeniem, czy zespół może wspomagać się playbackiem, a nawet tym czy chcemy, by zatrudniony przez nas DJ/zespół spożywał alkohol podczas pracy czy nie.

Ilu ludzi tyle gustów muzycznych, dlatego kwestia – DJ czy zespół na wesele powinna pozostać w indywidualnych kwestiach.

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *